Jdi na obsah Jdi na menu
 


XI. víkenďák LW a RA, 22. - 24. 2. 2008

24. 2. 2008

Začátek naší dvousetkilometrové cesty za dalším tréninkem byl naplánovaný na 14 hodinu. Tentokrát vše vyšlo téměř podle plánu a před půl třetí jsme už stavěli na benzince za Brnem - pro malé sladké osvěžení :-) S malou nákupní zastávkou v Třeboni jsme dorazili kolem půl šesté. Na recepci B upaku už nás vítali další účastníci - Lenka s Brixou, nováčci Klairs s Larou a Honza se Skotym. Psí vítání by nebralo konce, a tak pánečci museli zasáhnout a rozpustit smečku odvedením do různých směrů :-) Po venčení a krmení byl dnešní úkol vcelku jednoznačný - čerpání teorie v nedaleké hospůdce. I osazenstvo se pomalu rozšířovalo a rozšířovalo....  Večer, který jsme strávili příjemným plkáním zejména o těch našich voříšcích, ale neúprosně ubíhal a tak nezbylo, než se vydat na Obrazekkutě, abychom byli na to ranní cvičení trošku čerství :-)

Účast sice tentokrát nebyla tak silná, jako obvykle, a ani sobotní větrné počasí příliš nepřálo vůdcům.

Zato pejsci  si na čerstvém vzduchu doslova libovali, a tak po předchozí domluvě došlo i na natočení malých exhibicí Tomáše s Čibi a Bohouška s Fér, které zkušenou kameramanskou rukou zaznamenal a publikoval Martin, aby i další zájemci mohli vidět, jak to mán vypadat, když se to umí :-) (odkaz je v sekci WT-videa)

Tréninku se tentokrát kromě nás účastnili mazáci Martin s Peny, Stipe s Meggi, Honza se Skotym, Verča s Arwen a štěnda Brixa s Lenkou a Lara s Klairs.

Tahle 16týdenní fenečka sledovala dummy s velkýmObrazek nadšením a při nedělním tréninku se nedal nevyzkoušet malý pokus. Střílení z luncheru ji fascinovalo takovým způsobem, že nešlo odolat a nevystřelit. Štěndo, které násadu na luncher nikdy předtím v životě nevidělo, nikdy předtím téměř neslyšelo střelbu a dummy téměř neznalo, předvedlo něco nevídaného - koukněte na video s názvem Labradorka Lara - opět do sekce WT-videa :-)

A protože se počasí od soboty umoudřilo a v neděli dokonce v Budějovicích překonávalo teplotní rekordy pro tento den, součástí výcviku byl tentokrát i "výzkum, zda ti naši pésci vůbec umí plavat" :-)

ObrazekObrazek

Naštěstí to dobře dopadlo a  nikdo se neutopil :-)

Na závěr byl pro Čibi připraven ještě jeden exhibiční blind v lesíku  přes rybník a strouhu. I odkaz na tohle vážně poslední video z této akce je v sekci WT-video - pod názvem Trošku jiný blind :-) Tome - díky za motivaci, kterou nám tohle dodává, i když nám to třeba právě moc nevychází podle představ... Díky a ahoj příště! :-)

... i když to tak vypadá, cvičení byl sice konec, ale rodinný výlet pokračoval dál. Cesta z Budějek ubíhala rychle a krásně svítilo sluníčko, což nás inspirovalo k zastávce v Telči, procházce po tamním náměstí a třeba i k obědovému posezení :-)

Obrazek

Po příjemně strávené hodince a s plnými žaludky jsme konečně vyrazili k domovu. A že byla nročná nejen zpáteční cesta, ale celý víkend - o tom svědčí náš poslední obrázek. Montýsek nám Obrazektéměř za chůze odpadl ještě v předsíni na kachličkách a nezvládl už udělat ani pár kroků zbývajících k jeho pelíšku :-)

K&M&M