Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem viděl první sníh

11. 11. 2007

Byla neděle a svátek slavil Martin. Podle pranostiky by měl vytáhnout ze stáje svého bílého koně a přijet na něm -  mělo by začít sněžit.

 

Letošní první sníh se sice objevil už minulý týden, ale abych řekl pravdu, ani jsem to nepostřehnul. Co napadlo – hned zase roztálo, a tak když přišla panička z práce a šli jsme ven, čekaly nás převážně jen vlhké chodníky a jen sem tam na trávě kousíček bílé přikrývky. 

 

Letošní Martin si ale dal záležet a celé Brno poprášil hustou bílou peřinou, která už kolem oběda měla dobrých 15 centimetrů.  A protože ve městě prý nebývá taková nadílka moc častá a panička chtěla, abych si ji pořádně užil. Na autě ještě neměla zimní gumy, a tak  nepřicházel v úvahu žádný výlet někam za město. Naplánovala proto dlouhou odpolední procházku do míst, kde jsem ještě nebyl.  Křížem krážem pěškobusem z centra jsme prošli les a okolí řeky od Lískovce přes Pisárky až do Štýřic a zpátky domů. Byla to nádhera. Celou dobu hustě sněžilo a kromě nás nikde ani živáčka. 

 

 

Jen panička byla trošku zklamaná, že to sněžení na mě neudělalo zas tak velký – nebo spíš téměř žádný dojem a tvářil jsem se, jako by se ani nic nového nestalo.........

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky