Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem plaval...

20. 7. 2007

Ani jsem se nenadál a byl pátek. A panička měla dovolenou.

Dopoledne měla nějaké domácí zařizování, a tak jsem se jí do toho nepletl a udělal jsem si siestu na balkóně. A protože jsem měl po snídani plné bříško, pořádně jsem se rozprostřel do prostoru :-)

Obrazek

Celé dopoledne jsem tam prospal. Po ránu je tam príma chládek a to se mi moc líbí! Ono totiž - nosit v létě takovej hustej hnědej kožich není žádná psina. Slyšel jsem, že ho shodil už i Leoš Mareš ;-)  Obrazek

A když jsem se vzbudil, řekl jsem si, že bych měl dát paničce najevo své přání - totiž vyrazit v tom čtyřicetistupňovém vedru někam, kde bysme se mohli pořádně osvěžit.

Použil jsem nacvičenou a osvědčenou taktiku, a nažbrundal jsem si pod sebe pořádnou kaluž, do které jsem si pak provokativně lehl.

Chvíle, kdy celý balkón zalijí sluneční paprsky se s přicházejícím polednem neodvratně blížila a já jsem doufal, že moje finta zabere...

Je pravda, že když mě tak panička v té kaluži viděla, chytala se za hlavu a říkala, že jsem hroznej rarach a že ze mě dostane psotník. (Až se někde potkám s nějakým dospělým psem, rozhodně se musím zeptat, co to tak asi může znamenat!) Naštěstí už ale měla všechno hotové a tak rozhodla, že půjdem k vodě. Ještě mi trošku namočila kožich, abych v tom vedru nevypustil duši, a během chvilky jsme seděli v autě.

Na našem oblíbeném plácku byObrazeklo místo - ostatně jako vždycky :-) Je to bezva místo - je tu spousta lidí i psů a všichni se opalují, užívají si dovádí a koupou se. A studené vodě jsem neodolal ani já.

 

 Jenže za chvíli mě plavání unavilo, a tak jsem z vody vylezl.

 

Panička naštěstí mezitím nachystala ležení, a tak jsem se nemusel spokojit s válením se na trávě. Hned jsem ukázal, že jsem to pochopil! Jen mi nešlo do hlavy, proč panička nevzala ručník taky sobě! :-)

 

A jak jsem tak nad tím dumal a bylo mi v tom mokrým kožíšku konečně dobře, zaujal jsem opalovací pózu, kterou jsem okoukal od všech kolem.

A tak jsem relaxoval a bylo mi krásně, až jsem znovu usnul..... Obrazek

Spát se v tom horku ale nedá dlouho... Když kožíšek uschnul, nebylo jiné východisko - musel jsem znovu do vody. A to budete koukat, jak jsem to chytře vymyslel! 

Chodit na břeh znamená rychle uschnout. Takže zůstat ve vodě znamená zůstat dlouho mokrý.

Mám to! Když se schovám za rákosí a lehnu si, zabiju dvě mouchy jednou ranou! ;-)

Jen koukejte! 

Obrazek