Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem okukoval lovecký výcvik

17. 9. 2007

Víkend uběhl jako voda.

Bylo pondělí a já jsem čekal, až přijde panička z práce. Dočkal jsem se jako vždycky :-)

 

Tentokrát to ale nevypadalo, že se bude konat obyčejné venčení.... A taky ne.

Sedli jsme do autíčka a jeli. Cíl cesty: Popůvky u Brna. Od Kristýny a Merlina jsme totiž dostali tip, že se tam každé pondělí koná lovecký výcvik.

 

A protože zatím v tomto směru nemáme skoro žádné zkušenosti, vydali jsme se omrknout, co a jak se cvičí, ať můžem taky doma trénovat.

Když jsme přijeli, na místě už běhalo asi 5 pejsků. Tak jsem vyskočil z auta a vydal se na seznamovací okruh. Očmuchali jsme se a pak nObrazekás pánečci před tím cvičením nechali trošku vyběhat. Protože bylo krásně a svítilo sluníčko, tak jsme jako správní vodáci hned zamířili taky k vodě a trošku si zaplavali. Na nikom nezůstal ani chlup suchý :-)

 

A pak už byl nástup. Protože se sešlo pejsků hodně, byli rozděleni do dvou skupin.

Jedna skupinka šla o kousek dál přinášet dummíky z vody, druhá zůstala na poli

a trénovala přinášení bažanta, pak přišla na řadu kachna z vody. Skupinky se pak prostřídaly a když měli všichni všechno za sebou, šly se zkoušet vlečky se zajícem.

 

Musím říct, že někteří byli moc šikovní - teda aspoň to tak hodnotím svým laickým okem :-) Každopádně pro mě jako dorostence bylo nejzajímavější to, že jsem poznal spoustu nových kamarádů - Enny, Genny, Denyho a další, a trošku se s nima vydováděl. Koukání na jejich cvičení si spíš užívala panička a pro mě to byla trošku nuda, na což jsem chvilkama upozornil svým oblíbeným kníknutím. Domů jsme se dostali až za tmy, pořádně vyhládlí a taky po západu sluníčka lehce promrzlí. Ale příště se určitě pojedem podívat zase - už se těším!

 

 

 

Obrazek