Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem měl výstavní premiéru…

29. 9. 2007

Panička byla od rána trošku nesvá - pořád opakovala, že musím být hodný a pěkně se ukázat, že nesmím skákat jak kozel a hlavně dělat kraviny. Moc jsem tomu nerozuměl. Jsem přece štěnisko a na kraviny mám ještě nárok - nebo ne? J

Pak jsme ale jeli někam autíčkem a když jsme dorazili, zase bylo všude spousta labíčků a dalších retrieverů. A zase tady byly ty ohrady se stanem. Takže jestli jsem to dobře pochopil - další výstava.

A protože jsem dostal na krk jiné vodítko než obvykle, tahle výstava měla být asi moje první.

Nu což, než tam nastoupím, zkusím se ještě trošku věnovat nejbližšímu okolí. Objektů je tu hodně - a dneska kupodivu i stejně starých nebo mladších. A dokonce je tu i Merlisko - to mám radost J Jenže právě teď asi opravdu není vhodná doba na hraní. A tak jsme seděli každý na své dece a pozorovali okolí. Kruh zaplnily štěněcí fenky.

Cítil jsem, že je panička trošku nesvá. Prosebně se na mě dívala a říkala, že se musím pěkně předvést a v kruhu nesmím dělat hlouposti. Hlavně že prý nesmím skákat při běhání, ať neudělám ostudu a všichni si neřeknou, že jsem nevychovaný.

Tak jsem se na ni taky chápavě díval a pohledem říkal, že se budu snažit.

Uběhla další chvilka a už jsme stáli nachystaní u vstupu do kruhu. Když zavolali naše číslo, 120, odevzdali jsme papíry a nastoupili do řady. Z původních devíti pejsků nás nakonec bylo šest a já jsem byl poslední v řadě. Aspoň jsem mohl v klidu okouknout konkurenci. První nastoupil kámoš Merlin a když se vystavoval, vypadal opravdu krásně! No jo - jenže on už je výstavní mazák a má zkušenosti! Já jsem zatím chodil jenom "na čumendu".... Musím říct, že jsem zíral, jak ti naši mnohem mladší a menší konkurenti pěkně poslouchají a umí se předvádět. A jak jsme tak čekali, tak jsem trošku škemral o pamlsky a ukazoval, že když mi něco kápne, budu se předvádět taky :-)

Když nás paní rozhodčí zavolala, nejprve se se mnou přivítala, podívala se mi na zoubek a osahala si mě. Pak už jsem se jenom Obrazekstavěl a běhal. A panička říkala, že mi to jde a že jsem hodný :-)

Až jsme byli všichni odposuzovaní, znovu jsme nastoupili do řady. Vedoucí kruhu už nachystala pořadová čísla a na paní rozhodčí už bylo jen vynést ortel. Najednou se objevila před námi a ještě jednou nás poprosila o ukázku pohybu.

První byl Merlin a kromě medaile si odnesl i svůj první pohár! Pak paní rozhodčí ukázala na nás - skončil jsem druhý, dostal jsem svou první medaili :-) a panička mě samou radostí nakonec málem umačkala! ;-)

A radost měl samozřejmě taky páneček, i kamarádi Věrka a Petr s westicí Mařenkou :-) Obrazek

.... A pak už jsme jen hrdě obcházeli kolem kruhů a dívali se na ostatní. Zašli jsme se pochlubit taky ke kruhu chasepeaků za mojí chovatelkou. Měla radost a jak slíbila,  zavedla nás podívat se na taťku Daliho. To je ale fešák! Doufám, že taky narostu do takové krásy!

Obrazek

 A zvědaví jsme byli i na to, jak dopadne ve své třídě. Jeho vítězství jsme si nenechali ujít....

.... a i když jsme pak z výstavy museli odjet ještě před závěrečným defilé, musíme Dalimu moc pogratulovat, protože nakonec se stal i Nejkrásnějším psem celé výstavy :-)

 

Obrazek